- Україна модернізує літак АН-158
- Замість Укроборонпрому створять держорган з розширенішими повноваженнями
- Зеленський прокоментував видачу паспортів РФ мешканцям окупованого Донбасу
- Путін заявив, що «із задоволенням» подискутував би із Зеленським про Донбас
- Львівський стрілець Олександр Петрів здобув ліцензію на Олімпіаду-2020
- Розслідування провокаційного соцопитування про долю Галичини триває – СБУ Львівщини
Відтепер усю інформацію про фінансування шкіл у Львові можна побачити онлайн
У Львові почала працювати онлайн-платформа, де зібрана інформація про джерела фінансування та статті видатків шкіл міста.
Презентація порталу, де розміщені аналіз та візуалізація даних, відбулась сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.
Керівник сектору відкритих даних ЛКП «Міський центр ІТ» Олена Гунько розповіла, що у Львові діє 117 комунальних загальноосвітніх закладів, у яких навчаються майже 80 тисяч учнів та є понад 11 тисяч штатних одиниць. Обсяг загального фінансування шкіл у 2018 році становив більше 1 млрд 380 млн грн.
«Щоб детально розглянути, які джерела фінансування формують цю суму коштів та на які потреби школи розподіляють ці гроші, було проаналізовані річні фінансові звіти всіх шкіл міста, які опубліковані на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів, а також додаткові дані від управління освіти Львівської міської ради. Аналіз та візуалізація даних, які презентували аналітики міської ради, дозволяють детально розглянути усі школи міста в розрізі їхніх видатків (поточних і капітальних), дізнатися про джерела фінансування цих видатків та порівняти школи між собою за різними фінансовими показниками», – розповіла Олена Гунько.
Вона зазначила, що на порталі можна побачити, скільки кошті отримала кожна конкретна школа упродовж року. Відповідно до цих даних третину всіх шкіл у Львові становлять заклади, фінансування яких становить від 10 до 15 млн грн, кожна п’ята школа має фінансування 7-10 млн грн, по 16% мають школи із фінансуванням менше 7 млн грн та 15-18 млн грн, а 14% шкіл торік отримали понад 18 млн грн.
Для зручності на порталі є фільтрування за назвою школи або за поштовою адресою та різними джерелами фінансування.
«Обравши школу, у табличці ви можете побачити структуру її фінансування. До прикладу, школа №41 отримувала фінансування в основному із загального бюджету міста та бюджету розвитку. Середній показник фінансування одної школи у Львові -12 млн грн, однак насправді воно є дуже різним. Торік найменше – 1,7 млн грн – отримала школа «Берегиня», а найбільше – 23 млн грн – ліцей №93. У табличці на порталі ви можете побачити, які це були кошти – бюджет міста, благодійні внески тощо», – розповіла Олена Гунько.
Також фахівець зазначила, що мета аналітики – це надати інструмент, який спонукає читачів досліджувати інформацію, цікавитися школами, де вони навчалися чи планують віддати свою дитину.
Леся БУРБАН, Leopolis.news
Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.