«Улітку 2016 року не було жодних проблем зі зникненням стародруків із галереї», – Лариса Возницька

15:52 5 Січня 2017

«Улітку 2016 року не було жодних проблем зі зникненням стародруків із галереї», – Лариса Возницька

Фото: Новини Львова

Екс-директор Львівської галереї мистецтв, донька багаторічного директора Бориса Возницького Лариса Возницька вважає випадок зі зникненням майже сотні стародруків із фондів галереї «фальсифікованим нападом на добре ім’я Бориса Возницького» та на неї особисто.

Про це Лариса Возницька заявила під час прес-конференції сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

«Вважаю, що справу зникнення стародруків із фондів Музею мистецтва давньої української книги повинні розслідувати компетентні органи, і я готова їм у цьому допомагати», – заявила Лариса Возницька.

Вона додала, що торік у галереї, як і в усіх музеях країни, відповідно до наказу міністерства, проводили інвентаризацію. Ця перевірка мала завершитися до кінця 2016 року.

«Я неодноразово видавала накази та попередження про те, щоб завершити інвентаризацію всіх відділів галереї. На початку липня до мене прийшла завідувач Музею книги Спаська і сказала, що інвентаризацію збірки музею фактично завершили, залишилися нюанси, які треба уточнити. Завідувач сказала, що до збірки немає зауважень. Вони трохи затягували з перевіркою, ми вимагали завершити її. Тому для мене дивна ситуація, що влітку збірка була повністю комісією прийнята, жодних проблем не було зі зникненням творів, а зараз це виникло», – наголосила Лариса Возницька.

Вона додала, що вимагатиме, щоб під час проведення розслідування щодо зникнення експонатів із фонду галереї було усунено з посади чинного директора Тараса Возняка. Свою вимогу Лариса Возницька аргументувала тим, що «ця людина протягом багатьох років неадекватно, і ми маємо докази цього, ставилася до роботи Бориса Возницького».

Крім того, Лариса Возницька наголосила, що не впевнена в тому, що стародруки насправді зникли, адже перевірку фондів музею не завершено.

Нагадаємо, керівництво Львівської галереї мистецтв звернулось у прокуратуру та Нацполіцію із заявою про зникнення з відділу Музею мистецтва давньої української книги 95 стародруків, написаних кирилицею, та 2 рукописів.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин