Волонтери з Львівщини відвідали лемківське село на Донбасі

09:55 13 Січня 2017

Волонтери з Львівщини відвідали лемківське село на Донбасі

Фото: соцмережі

У рамках чергової  цього разу новорічної і різдвяної поїздки львівських волонтерів у зону АТО вони побували у лемківському селі Званівка Бахмутського району Донецької області  і у лемківській родині Тимчаків.

Про відвідини цього села розповідає своїй сторінці у Фейсбуці українська співачка, активна громадська діячка, голова Світової федерації українських лемківських об’єднань Софія Федина: «Десь півтора місяці тому Тарас Грень, речник місії з розмежування вогню передав мені інформацію про те, що там коло них є таке село депортованих, і що там є навіть зареєстрована минулого року організація «Лемківська світлиця». Оскільки я помалу вже планувала поїздку в ту сторону, оминути це село було нереально».

Разом із нею у поїздці були волонтери Ірина Дзьоба, Андрій Дуда, Віталій Провозін, п. Василь із Закарпаття та Андрій Сеник.

Родина Тимчаків про своє коріння дізналася не так давно. Але відомо, що вони були депортовані в останній хвилі депортацій 1951 р, з району Устриків Долішніх, де є лемківсько-бойківське пограниччя.

Волонтери з Львівщини приїхали у гості не з порожніми руками, а з подарунками  – привезли образ Матері Божої замилування, копію ікони з с. Лісковате, карту Лемківщини, книжки, лемківські календарі, лемківські писанки.

На прохання Андрія Тимчака про навчальні матеріали про Лемківщину зробили інформаційні стенди. На разі передали три: Лемківський стрій, Лемківська хижа і Лемківська Церква. Вийшло так добре, що думаємо, що й собі треба таке повидруковувати для інформації.

«Спільна коляда, неспинні розмови, затишок і єдність у відчутті своїх – отак я опишу нашу зустріч. На жаль часу було мало, треба було вирушати до хлопців у Лисичанськ, але ми залиши званівку в час її приготування до великого вертепу з Лемківським акцентом», – розповідає про свої враження Софія Федина. Вона також закликала лемківську громаду допомогти цим активним людям відчути себе серед своїх, а дітям побачити і відчути лемківський світ.

На майбутнє хочуть придумати щось цікаве спільне.

Каріна ПЕТРЕНКО, для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин