Вибори президента України: огляд польських ЗМІ

17:01 15 Квітня 2019

Вибори президента України: огляд польських ЗМІ

Польща дуже уважно спостерігає за виборами українського президента. І обрання того чи іншого кандидата зумовить вектор польської політики на наступні п’ять років.

Чи залишиться Варшава адвокатом України в Європі, чи можливо стане проводити більш жорстку політику проти Києва? Чи буде продовжено діалог, чи Польща говоритиме з Україною з позиції сили? Чи закриє кордон для заробітчан, чи створить кращі умови для роботи українців? Все це залежить від нас з вами, а поляки поки що придивляються і аналізують.

Польський сайт Kresy.pl пише, що Зеленський навмисно уникає чутливих тем українсько-польської історії та досі не висловив своє ставлення до УПА та Степана Бандери.

Видання «24» цікавить енергетична політика Зеленського. Наприкінці 2019 року закінчується угода з транзиту газу між Росією та Україною, і Росія використовує президентські вибори для усунення Порошенка, який бажає залучити іноземні інвестиції для модернізації ГТС. За прогнозами видання, РФ не встигне до цього часу добудувати «Північний поток – 2», тому робить ставку на можливий союз Зеленського з Тимошенко, яка раніше була дуже зручним партнером для російської влади.

TVPinfo ілюструє інформацію про те, що Зеленський не прийшов на дебати з Порошенком, їдким заголовком «Niech pan się nie boi!» – «Не бійся!».

Російська ліберальна опозиція, як і Кремль, підтримує Володимира Зеленського, для них Петро Порошенко – типовий пострадянський олігарх і бандерівець. Про це пише видання «Polityka», додаючи, що чинний президент практично втратив усі шанси переобратися на другий термін.

На думку журналістів сайту Belsat.eu, дебати кандидатів в президенти зможуть вплинути на результат виборів. Це допоможе сконсолідувати виборців Порошенка, оскільки навряд дебати подіють на виборців Зеленського.

Феномен Зеленського можливий тільки в державі, яка повністю нехтує своєю культурною галуззю – насамперед, фільмами та іншими текстами масової культури. Про це йдеться у матеріалі на сайті Krytykapolityczna.pl. І ця неблагополучна культура тепер буде виправдана. Президент буде її колишнім працівником, який може повністю знищити цю країну.

«Слуга народу з кабаре». Такий заголовок «Газета виборча» дала своєму матеріалу із розповіддю про Володимира Зеленського.

«У Зеленського немає жодних політичних поглядів. І в цьому його сила», – стверджує політичний експерт Адам Еберхарт в матеріалі для «Польського радіо».

Зеленський уникає важких тем і його відношення до Польщі залишається невизначеним. Про це пише видання DGP. За президентства Зеленського видання прогнозує погіршення стосунків з Польщею та навпаки відновлення стосунків із Росією. Щодо складних історичних українсько-польських питань журналісти цитують члена команди кандидата Дмитра Разумкова, який у декларативному стилі заявив, що перед Польщею та Україною стоять стільки викликів безпеці, що історичні питання слід залишити історикам.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин