Винничук до Рабіновича: Ви, як і відомий проффесор, не могли знати, що Олесь помер у 1944 році

11:56 5 Січня 2017

Винничук до Рабіновича: Ви, як і відомий проффесор, не могли знати, що Олесь помер у 1944 році

Фото: coollib.net

Львівський письменник Юрій Винничук відреагував у своєму Facebook на конфуз, який трапився з нардепом Вадимом Рабіновичем у ефірі телеканалу «112 Україна».

«Пане Рабіновіч, ви обурилися, що Олександра Олеся не запрошували в Україну, а тепер хочуть перепоховати. Я не знаю, чи знайомі ви з українською літературою. Але напровсяк повідомлю, що ніхто з тих письменників, які були запрошені з закордону в УРСР, не померли своєю смертю. Усі були розстріляні: Микола Вороний, Антін, Іван і Тарас Крушельницькі, Василь Бобинський, Клим Поліщук, Вероніка Черняхівська, Марійка Дика, Роман Сказинський, Пилип Загоруйко, Антін Павлюк, Микола Калинчук, Мирослав Ірчан і ще десятки інших.

А окрім них ще десятки тих, які без запрошення вирішили повернутися на Батьківщину та ті, що не втекли від визволителів у вересні 1939-го. Усі вони поховані невідомо де. А ті, що вижили, відбули свої 10-25 років таборів. То яка доля чекала б Олександра Олеся? Мабуть, така сама, як і його сина, поета Олега Ольжича в гестапівських казематах і така ж, як і його побратима Миколи Вороного.

P.S. Пане Рабіновіч. Це я написав, заки не второпав, що ви мали на думці не останні 10 років життя Олеся, а останнє наше десятиріччя. Тоді вибачайте. Ви, як і відомий проффесор, не могли знати, що поет помер у 1944», – написав Юрій Винничук.

Нагадаємо, у Чехії примусово ексгумували останки Олександра Олеся.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин