Як заощадити на опаленні наступної зими?

17:09 24 Січня 2017

Як заощадити на опаленні наступної зими?

Фото: espreso.tv

Люди шукають відповідь, адже ціна на газ шалено зросла.

Опалювальний сезон у розпалі, а батареї ледь теплі. Та й платіжки за опалення «не гріють». За мінімальну подачу тепла доводиться платити більше. І в цьому криється великий секрет постачальників. Тільки-но надворі потепління до нуля – у будинках теж стає прохолодніше. Відмови від центрального опалення для багатьох мешканців будинків стають порятунком та суттєвою економією власних коштів.

Усе законно, але ті львів’яни, у будинках яких немає лічильників опалення, отримують значно менший обсяг Гкал, а суми в платіжках більші. Люди, аби вберегти взимку тепло й заощадити, міняють вікна, вхідні двері й навіть за власний кошт утеплюють фасади будинків. Влада ж рекомендує всім, хто хоче платити за опалення менше, встановити лічильники, що зменшить платню за тепло на 20-30%. Та й тут не все правдиво. Часом, маючи лічильники на опалення, доводиться платити навіть більше. І тут у тепловиків свої виправдання, мовляв, частина тепла губиться дорогою до будинків, застарілі комунікації, а вирішити проблему можна лише шляхом теплової модернізації. На сьогодні 75% багатоквартирних будинків в Україні потребують повної або часткової модернізації чи підвищення енергетичної ефективності. Окрім того, завжди знаходять причину зі згадкою «соціально незахищених та малозабезпечених верств населення».

Тож, коли опалювальний сезон закінчиться, львів’яни знову почнуть шукати варіанти, як заощадити на теплі. Законодавство України не передбачає поквартирного відключення. Альтернативою є лише спільне рішення всіх мешканців будинку, власників квартир відмовитися від центрального постачання теплової енергії. Що потрібно знати, щоб довести процедуру відмови від центрального опалення всього будинку до логічного завершення?

  1. Відключити будинок від центрального опалення може лише власник. Це житлово-комунальний сектор, житлово-комунальний кооператив або об’єднання власників багатоквартирного будинку. Саме він подає заяву у спеціалізовану комісію при районній адміністрації. Заяву повинні скласти всі мешканці будинку на загальних зборах і власноручно під нею підписатись. Екземпляр заяви має містити причину відмови від центрального опалення і зобов’язання надалі облаштувати автономне або індивідуальне.
  2. Комісія, яка працює в міжопалювальний період, збирається не частіше ніж раз на місяць, вивчає надані документи й у місячний строк ухвалює рішення про відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання, облаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації. При цьому обов’язково враховують технічні можливості наявних мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання населеного пункту або окремого мікрорайону щодо забезпечення живлення запропонованої власником (власниками) системи теплопостачання.
  3. Якщо не виникає жодних перешкод відключити будинок від центральної мережі – мешканці отримують дозвіл. Після цього на вході центрального опалення в будинок ставлять заглушку, а всі внутрішні мережі центрального теплопостачання в будинок демонтують. Оплату за загальними тарифами за опалення скасовують.
  4. Далі власники квартир повинні вирішити, як обігріти дім. Варіантів небагато: газ, електрика або ж встановлення модульної котельні на даху будинку. Підготувати проект на облаштування індивідуальної системи опалення, підписаний листом-погодженням усіх організацій, які надали свої технічні умови.

Якщо всі діятимуть злагоджено – досягти бажаного результату можна, попри перешкоди.

Питання відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання житлових будинків регулюють Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630 та Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 №169.

За даними Головного управління статистики у Львівській області, на 1 грудня 2016 року заборгованість за опалення становила 138 млн грн, за газ – 416 млн грн.

Іванна СІКОРА-ПИШНИК, для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин