ЄБРР виділив понад €4 млн для допомоги жінкам-підприємцям у Львові

17:47 23 Квітня 2019

ЄБРР виділив понад €4 млн для допомоги жінкам-підприємцям у Львові

Фото: banklviv

Львів приєднався до програми «Жінки в бізнесі» від ЄБРР,  яка має на меті допомогти жінкам-підприємцям із Західної України розвивати свої підприємства.

Про це розповіли партнери та учасники проекту під час прес-конференції сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Заступник директора ЄБРР в Україні Олександр Павлов розповів, що кошти на фінансування програми надходитимуть через банк «Львів». Фінансування  складатиметься з 4-річного кредиту в розмірі до 4,3 млн євро, що буде наданий у місцевій валюті для подальшого кредитування мікро-, малих і середніх підприємств під керівництвом жінок. Проект сприятиме розвитку жіночого підприємництва та участі у бізнесі шляхом надання доступу до фінансування, експертних знань і технічних консультацій жінок.

Крім того, ще однією складовою пакету фінансування ЄБРР є 1 млн євро за програмою сприяння розвитку торгівлі (ПСРТ) з метою стимулювання міжнародної та регіональної торгівлі. Метою програми ЄБРР зі сприяння розвитку торгівлі є підтримка міжнародної торгівлі у країнах операцій банку. У рамках цієї програми ЄБРР надає гарантії міжнародним підтверджуючим банкам, беручи на себе політичні та комерційні платіжні ризики за міжнародними торговельними операціями, що здійснюються через банки у країнах операцій.  Лише у 2018 році у рамках ПСРТ ЄБРР було підтримано 1740 експортно-імпортних операцій загальним обсягом майже 1,9 млрд євро.

Олександр Павлов зазначив, що програма «Жінки в бізнесі», реалізація якої почалася в 2014 році, діє в 18 країнах. Обсяг кредитів, наданих за цією програмою компаніям під керівництвом жінок, наближається до 500 млн євро.

«Особливістю угоди із банком «Львів» є те, що вона здійснюється у місцевій валюті – у гривнях. Це дозволяє надати довготермінові кошти у гривні за адекватною ставкою банку «Львів», який потім із цих коштів надаватиме кредитне фінансування малим та середнім підприємства під керівництвом жінок», – розповів заступник директора ЄБРР в Україні.

Він додав, що загальний обсяг фінансування, який ЄБРР надав через банківську систему України у гривні, становить  2,3 млрд грн.

Голова правління «Банк Львів» Ашот Абраамян розповів, що після того, як у 2018 році швейцарська компанія з управління активами responsAbility Participations AG (Цюріх) придбала мажоритарний пакет акцій банку «Львів» в розмірі 51%, банк кардинально змінив стратегію. Банк вирішив стати інвестиційним банком для представників мікро- , малого та середнього бізнесу, для бізнесменів із сільського господарства, а також доступною і стабільною установою для фізичних осіб, яким потрібні банківські послуги.

«Ця програма допоможе нам не лише видавати довготермінові кредити у місцевій валюті підприємствам, на які ми орієнтовані, але й також покращити якість послуг. Адже, як банк, ми не просто видаємо кредити, але й виступаємо консультантом для наших клієнтів. У межах цієї програми якраз будуть організовані різноманітні освітні та інформаційні заходи, на яких жінки-підприємці зможуть збиратися разом, обговорювати якісь спільні проблеми, ділитися своїм досвідом, робити свій бізнес кращим», – зазначив Ашот Абраамян.

Він додав, що відсотки на кредити, надані в межах програми «Жінки в бізнесі» будуть ринковими, тобто в межах 22-24% річних, але завдяки тому, що ЄБРР надає кошти в гривні, то кредити будуть на тривалий період.

Як відомо, ЄБРР – багатосторонній банк, який підтримує розвиток приватного сектору та підприємницьких ініціатив у 38 країнах на трьох континентах. Банк належить 67 країнам, ЄС та ЄІБ. Мета інвестицій ЄБРР – зробити економіку в регіонах його діяльності конкурентоспроможною, інклюзивною, добре керованою, «зеленою», стійкою та інтегрованою.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин