Зеленський виступив за збереження російськомовного телебачення в Україні

13:04 18 Квітня 2019

Зеленський виступив за збереження російськомовного телебачення в Україні

Кандидат у Президенти України Володимир Зеленський воліє дізнатися думку громадян щодо мовного питання і виступає за збереження мовлення російською на телебаченні.

Про це він сказав в інтерв’ю «РБК-Україна« (програв у теніс, тому змушений був дати це інтерв’ю).

На запитання, чи підпише він закон про мову, якщо стане президентом і Верховна Рада нарешті ухвалить його у другому читанні, Зеленський відповів: «По-перше, його треба глибоко вивчити. Потім я хочу дізнатися думку громади з приводу цього закону».

Як дізнатися думку суспільства, він точно не відповів. На його думку, для цього не потрібен референдум – можна і «онлайн з живими людьми проговорити», живим спілкуванням.

«Хлопці, сьогодні ми хочемо цей закон, ми хочемо захистити українську мову, і це нормально, це мова цієї країни, це державна українська мова», – заявив Зеленський.

«У той час, поки ви приймаєте закон, якісь купки людей розповідають: «Ви знаєте, що там за закон? Ви знаєте, що вам всім не можна буде говорити російською або татарською, чи польською, десь на Закарпатті угорською». Ніхто нічого не пояснює. Ви розумієте?», – наголосив він.

На запитання, чи залишаться при ньому квоти на українську мову на телебаченні й радіо, шоумен відповів: «Квоти залишаться. Питання, які вони повинні бути? Навіть не так. Там питання в регулюванні цих квот».

«Там є хитрість, додаток із цими квотами. Взагалі: більший відсоток української мови, а далі – різні мови, тому що там треба давати можливість кожній мові. Тому що у нас реально велика кількість людей говорить російською. Не можна у них забрати російськомовне телебачення», – вважає Зеленський.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин