Журналісти закликали Зеленського дати прес-конференцію не пізніше 18 квітня

13:40 16 Квітня 2019

Журналісти закликали Зеленського дати прес-конференцію не пізніше 18 квітня

Представники низки ЗМІ та медійних організацій, об’єднані в медіарух «Медіа за усвідомлений вибір», закликають шоумена і кандидата на посаду Президента України Володимира Зеленського вийти на прес-конференцію не пізніше 18 квітня – до офіційної дати дебатів.

Про це йдеться у зверненні Медіаруху, опублікованому на сайті «Детектор медіа».

«Ми звертаємося до вас із проханням виявити повагу до журналістів та громадянського суспільства, яке було локомотивом всіх реформ в країні після Революції гідності. Закликаємо вас не наслідувати негативні практики ігнорування запитів медіа, які, на жаль, також мали місце протягом минулих 5-ти років, та провести прес-конференцію для ЗМІ до офіційної дати дебатів (не пізніше 18 квітня), щоб забезпечити діалог з представниками медіа зокрема та українцями загалом», – йдеться у зверненні до Зеленського.

Представники Медіаруху констатують, що під час передвиборчої кампанії Зеленський оприлюднив десятки відеороликів, які стали інформаційними приводами для новин та матеріалів у медіа, дав низці «обраних ЗМІ» кілька інтерв’ю ще перед першим туром виборів, але протягом останніх кількох тижнів особисто уникає прямої й повноцінної комунікації з вітчизняними журналістами.

«Наш професійний обов’язок як журналістів – доносити суспільно-важливу інформацію до громадян вчасно та в повному обсязі. Оскільки ви ігноруєте наші запити і прохання про інтерв’ю, ми не можемо виконувати функції, покладені на нас суспільством, у повному обсязі. Медійна спільнота та громадянське суспільство мають низку запитань щодо вашого бачення подальшого розвитку країни, а також вашої відкритості і готовності бути підзвітним суспільству, яке вас обирає. Наші читачі, глядачі та слухачі теж ставлять запитання, на які ми не можемо дати відповіді, оскільки жодного разу не спілкувалися з вами напряму», – наголошується у зверненні.

Журналісти сподіваються, що Зеленський відгукнеться на їхнє звернення і доведе, що принципи відкритості та прозорості, які він декларує, – це не порожні слова та передвиборчі гасла.

Відкрите звернення підписали Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір», UA:Перший (НСТУ), Українське радіо (НСТУ), Громадське радіо, Інформаційне агентство «Укрінформ», Liga.net, Громадське телебачення Донбасу, «Новое время», Радіо НВ, Український тиждень, Opinion, «Детектор медіа», Інститут масової інформації, Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, Інститут розвитку регіональної преси, Інтерньюз-Україна, Фундація «Суспільність», Український кризовий медіацентр, Асоціація української преси, Інформаційна кампанія «По той бік новин».

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин