Зловмисники планували теракти й захоплення влади на Львівщині – СБУ

14:04 23 Січня 2017

Зловмисники планували теракти й захоплення влади на Львівщині – СБУ

Фото: Gromada.KS.ua

До суду скерували обвинувальний акт проти трьох мешканців Львова та області, які намагалися вчинити дії з насильницького захоплення державної влади, двоє з яких готувалися до здійснення терористичних актів на території Львова та області.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Зокрема, останні планували здійснити кілька вибухів на залізничній колії в межах міста та області. Для цього впродовж червня-серпня 2016 року проводили огляд залізничних колій, випробували пристрій ініціювання вибуху, придбали електродетонатори і запали для виготовлення вибухових пристроїв та зберігали їх за місцем свого проживання. Деталі планування та вчинення терористичних актів обговорювали під час спільних зустрічей у м. Львові. Водночас під час однієї з таких зустрічей частина осіб відмовилася від наміру брати участь у вчиненні вибухів на залізничних коліях.

Завдяки ефективній діяльності прокуратури та Служби безпеки у Львівській області вказану групу осіб було затримано ще на стадії готування терористичного акту. Під час затримання злочинців один із них чинив активний опір та поранив співробітника служби безпеки.

Крім того, під час санкціонованих судом обшуків у вказаних осіб виявлено та вилучено арсенал вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухівки та вибухових пристроїв, зокрема гранатомети РПГ-7 з гранатами до нього та РПГ-26, автомат Калашникова та набої до нього в кількості понад 1000 штук, 8 одиниць переробленої вогнепальної зброї, 2 кг вибухової речовини гексоген, 1 кг вибухової речовини тротил, речовини для виготовлення в побутових умовах 5 кілограмів вибухової речовини, еклектродетонатори, запали, тощо.

Під час слідства з’ясовано, що нагромадження такої значної кількості вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, було одним з пунктів плану дій, кінцевою метою яких мало стати захоплення з використанням зброї та вибухівки державної влади в районах Львівської області в гірській та лісистій місцевості.

Для виконання плану дій вказана група осіб збирала інформацію про місця, у яких можна незаконним шляхом здобути зброю, бойові припаси, вибухові пристрої, підшукування співучасників, облаштовано тайник із запасами їжі та гранатою тощо.

Надалі на наступних етапах реалізації дій щодо захоплення державної влади передбачалося створення баз для переховування, вчинення грабежів та розбоїв, щоб заволодіти майном, грошима, вогнепальною зброєю, а також знищення майна задля перевірки нових співучасників.

Слідчі Служби безпеки проводять подальше розслідування, щоб встановити всіх співучасників злочину та розшуку підозрюваного, який переховується від правоохоронних органів.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин